Servituto nustatymo planas

Servituto nustatymo planas

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas (teisė naudotis gretimo sklypo dalimi privažiavimui ar inžinerinių komunikacijų tiesimui).
Servituto nustatymo planas taip pat gali rengimas ir kitais atvejais norint pagerinti sklypo būvį ir sutarus dėl servituto atlygio su sklypo, kuriame nustatomas servitutas savininku.
Jei gretimo sklypo savininkai yra fiziniai asmenys, atlyginimas už servitutą ir servituto nustatymo vieta derinama su šiais asmenimis. Jei nepavyksta susitarti ši situacija gali būti sprendžiama teismo keliu (tik tokiu atveju jei nėra kitos galimybės privažiuoti).
Jei servituto nustatymo planas rengiamas valstybinėje žemėje servituto vieta ir kompensacija už jį derinama su Nacionalinės žemės tarnybos skyriumi.
Kartais servituto nustatymo planas rengiamas inžinerines komunikacijas administruojančių institucijų iniciatyva, dažnu atveju neatlygintinai. Norėtume pabrėžti, kad reiktų įdėmiai skaityti sutartis ir išsiderėti adekvatų atlygį už servituto nustatymą.

Servituto nustatymo planui reikalingi dokumentai:

Sklypų kuriuose nustatomas servitutas kadastrinių matavimų planai parengti LKS 94 koordinačių sistemoje

Jei yra statinių – statinių išdėstymo planas- schema

Servituto nustatymo plano paslaugos atlikimo terminas 1-5 d.d.

Servituto plano kaina

Paslaugos pavadinimasKaina Eur
Servituto nustatymo plano parengimas be matavimimų vietovėjeNuo 120 Eur
Naudojimo tvarkos nustatymo plano parengimas su matavimais vietovėjeNuo 200 Eur

Planai rengiami tik sklypams, kuriems yra atlikti kadastriniai matavimai LKS 94 sistemoje

Sužinokite Jus dominančio servituto nustatymo plano kainą

Visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi

Taupykite laiką – sutartis pasirašinėkite nuotoliniu būdu arba pasirinkite paslaugų užsakymą gavus išankstines sąskaitas.

Paslaugos

Topografinė nuotrauka, tai detalus 2,5 D vietovės planas rengiamas masteliu 1:500, kartais sutrumpinai vadinamas toponuotrauka.
Profesionaliai su tam skirta geodezine įranga galime atstatyti sunaikintus riboženklius arba nužymėti projektinius sprendinius.
Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.
Pastatų kadastriniai matavimai- matavimai, kuriuos gali atlikti tik matininko kvalifikaciją turintys asmenys ir kurių metu nustatomos faktinės pastato, patalpų charakteristikos.
Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai.
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai dažniausiai rengiami, kai sklypas dalinamas ar atidalinimas iš bendrosios nuosavybės.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas gali būti puiki alternatyva statybai žemės ūkio paskirties sklype, jei to padaryti nėra galimybės pagal savivaldybė bendrąjį planą keičiant paskirtį.

Žemės naudojimosi tvarkos planas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams.

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai dažnai rengiami ir naudmenų pakeitimui – miško įveisimui žemės ūkio paskirties žemėje.
Geodezinis planas pagal daugumos žmonių užklausas dažniausiai yra žemės kadastrinių matavimų planas.
Tai tokie geodeziniai matavimai, kurių metu yra parengiamas užbaigto statinio, inžinerinės komunikacijos tikslus planas – išpildomoji geodezinė nuotrauka.

Sklypo padalijimas – paslauga, kurios metu sklypas padajijamas į kelis atkirus sklypus arba atidalijima iš bendosios nuosavybės. Esant galimybei keičiama žemės sklypo paskirtis.

Ūkininko sodybos vietos parinkimo projektai yra puiki alternatyva statyti gevenamosios ir kitos paskirties pastatus žemės ūkio paskirties žemėje ir jei to nėra galimybės padaryti pagal savivaldybės bendrąjį planą.