formavimo ir pertvarkymo projektaI

Formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo taisyklės

Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto metu nustatomi nauji sklypai, žymimos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, taip pat projektuojami kelių ir inžinerinių tinklų servitutai, būtini pilnavertiškam naujai suformuotų sklypų naudojimui.

Taip pat formavimo ir pertvarkymo projektas gali būti rengiamas ir siekiant pakeisti žemės sklypo paskirtį, tačiau tik tais atvejais, kai sklypas padalijamas į kelis atskirus sklypus. Tai apima situacijas, kai savivaldybė reikalauja suformuoti atskirą sklypą susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijoms arba inžinerinių tinklų koridorių zonoms.

Jei bendrasavininkai nori nusistatyti tik vietas, kuriomis naudosis bendrojoje nuosavybėje žemės sklypų formavimo projektas nerengiamas, tačiau galima rengti naudojimosi tvarkos nustatymo planą, kuriam taip pat reikalingas notarinis tvirtinimas ir registracija Registrų centre.

Perdalijimo atveju galimas supaprastintas variantas nerengiant formavimo pertvarkymo projekto. Toks atvejis galimas kai perdalijama dalis yra ne didesnė nei: 0,04 ha tarp kitos paskirties sklypų; 0,3 ha tarp žemės ūkio paskirties sklypų; 0,5 ha tarp miškų ūkio paskirties sklypų, jei po pertvarkymo abu sklypai bus didesni nei 5 ha; 1 ha tarp kitos paskirties žemės sklypų, kurie patenka į pramoninių parkų, laisvųjų ekonominių zonų ar Lietuvos Respublikos valstybinių jūrų uostų teritorijas.Reiktų paminėti, kad šiuo būdu perdalijami sklypai turi būti tos pačios paskirties.

Formavimo ir pertvarkymo projektai kaina

PaslaugaKaina Eur
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektasNuo 1000
Perdalijimo plano-projekto ir kitų reikiamų dokumentų paruošimas nerengiant formavimo ir pertvarkymo projektoNuo 800

Lentelėje pateikta žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto projektavimo (rengimo) minimali kaina

Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų kainą lemiantys veiksniai

Kainą lemia: sklypo dydis, projektavimo reikalavimai, užstatymas,  kai kuriais atvejais nuotolis iki sklypo. 
Kadangi kiekvienas sklypas yra unikalus, užsakovų norai dažnu atveju yra skirtingi pasiūlymai teikiami idividualiai įvertinus šiuos ir prieš tai minėtus aspektus.
Bendrą formavimo ir pertvarkymo projekto kainą sudaro ne tik projektavimo darbai, bet ir pasiruošimo projektavimui darbai, taip reiktų įsivertinti darbus po projekto patvirtinimo. Bendra darbų dedamoji būtų: sklypo kadastriniai matavimai LKS 94 sistemoje (jei neatlikti) +sklypo topografinė nuotrauka (jei urbanizuota teritorija ir tas yra numatyta projektavimo reikalavimuose) + projektavimo darbai + naujai suformuotų atskirų sklypų kadastrinių matavimų bylų parengimas po projekto.

Kitas dažnai pasitaikantis atvejis kada rengimas formavimo ir pertvarkymo projektas yra kai reikia suformuoti sklypą esamiems pastatams ( jei pastatų būklė gera, blogiausiu atveju užtenka paprastojo remonto funkcionavimui) eksploatuoti.

             Formavimo ir pertvarkymo projektai rengiami, kai prie esamo sklypo prijungiama įsiterpusi žemė, turinti aiškiai apibrėžtus parametrus, tokius kaip gatvės, miško plotai, vandens telkiniai ar geležinkeliai. Šiuo atveju prijungiama žemė, kurios negalima suformuoti kaip atskiro sklypo. Tokiomis aplinkybėmis įsiterpusi žemė turi atitikti apibrėžimus, nurodytus Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje, taip pat gali būti apibrėžiama pagal kitus atitinkamus teisės aktus, tokius kaip Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymas, žemės reformos įstatymas, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas ar miškų įstatymas, kuriuose pateikiamas tas pats apibrėžimas.

Retesniais atvejais projektai rengiami sklypų susijungimui ar servituto nustatymui (jei servituto negalima nustatyti sandoriu).

Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų prašymų pateikimas ŽPDRIS sistemoje

Jei jus domina tik žemės sklypo paskirties pakeitimas ir sklypas nėra dalinamas į daugiau sklypų, tokiu atveju žemės klypo pertvarkymo projektas nereikalingas užtenka kreiptis į savivaldybę su prašymu ir jei šioje teritorijoje pagal bendrąjį savivaldybės planą įmanomas paskirties keitimas jis bus atliktas.

Formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo apribojimai

Formavimo ir pertvarkymo projektai, rengiami vadovaujantis savivaldybės ir kitų suinteresuotų institucijų nustatytais reikalavimais, privalo atitikti teritorijoje galiojančius bendruosius, detaliuosius bei specialiuosius planus ir žemėtvarkos projektus. Šiuose projektuose gali būti nustatomi minimalūs ir maksimalūs formuojamų sklypų dydžiai, susisiekimo infrastruktūros reikalavimai ir kiti specifiniai reglamentai.

Rengiant sprendinius, būtina atsižvelgti į teritorijoje taikomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas.

Be to, užsakovo pageidaujami sprendimai gali būti ribojami teisės aktų nuostatų, tarp kurių dažniausiai pasitaiko Lietuvos Respublikos Miškų įstatymas, Saugomų teritorijų įstatymas ir Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas.

Kada atliekami formavimo ir pertvarkymo projektai?

Planuojant sklypų padalijimo, atidalijimo, sujungimo ar perdalijimo darbus.

Formuojant žemės sklypus esamiems pastatams ar statiniams eksploatuoti.

Prijungiant įsiterpusią žemės dalį prie esamo sklypo, kai jos negalima suformuoti kaip atskiro žemės sklypo.

Formavimo ir pertvarkymo projektų rengimui reikalingi dokumentai:

Žemės kadastrinių matavimų atliktų LKS 94 sistemoje planas;

Sodininkų bendrijos narių susirinkimo sprendimas leidžiantis įsigyti įsiterpusią žemę (tik jei planuojate įsigyti įsiterpusį sklypą sodų teritorijoje)

Jei sklypui nustatyta hipoteka reikalingas kreditoriaus sutikimas, jei areštas – anstolio sutikimas

Numerio suteikto elektroninėje paslaugoje ŽPDRIS  (www.zpdris.lt) užpildžius prašymą video dėl projekto rengimo ir projektavimo sąlygų išdavimo: Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų prašymų pateikimas ŽPDRIS sistemoje (video vadovas).

Jei yra pastatų – pastatų išdėstymo schema -planas

Topografinė nuotrauka

Formavimo ir pertvarkymo projektų paslaugos atlikimo terminas 5-12 mėn

Sužinokite Jus dominančių paslaugų kainą ar kitą informaciją

Visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi

Taupykite laiką – sutartis pasirašinėkite nuotoliniu būdu arba pasirinkite paslaugų užsakymą gavus išankstines sąskaitas.

Paslaugos

Topografinė nuotrauka, tai detalus 2,5 D vietovės planas rengiamas masteliu 1:500, kartais sutrumpinai vadinamas toponuotrauka.
Profesionaliai su tam skirta geodezine įranga galime atstatyti sunaikintus riboženklius arba nužymėti projektinius sprendinius.
Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.
Pastatų kadastriniai matavimai- matavimai, kuriuos gali atlikti tik matininko kvalifikaciją turintys asmenys ir kurių metu nustatomos faktinės pastato, patalpų charakteristikos.
Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai.
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai dažniausiai rengiami, kai sklypas dalinamas ar atidalinimas iš bendrosios nuosavybės.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas gali būti puiki alternatyva statybai žemės ūkio paskirties sklype, jei to padaryti nėra galimybės pagal savivaldybė bendrąjį planą keičiant paskirtį.

Žemės naudojimosi tvarkos planas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams.

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai dažnai rengiami ir naudmenų pakeitimui – miško įveisimui žemės ūkio paskirties žemėje.
Geodezinis planas pagal daugumos žmonių užklausas dažniausiai yra žemės kadastrinių matavimų planas.
Tai tokie geodeziniai matavimai, kurių metu yra parengiamas užbaigto statinio, inžinerinės komunikacijos tikslus planas – išpildomoji geodezinė nuotrauka.

Sklypo padalijimas – paslauga, kurios metu sklypas padajijamas į kelis atkirus sklypus arba atidalijima iš bendosios nuosavybės. Esant galimybei keičiama žemės sklypo paskirtis.

Ūkininko sodybos vietos parinkimo projektai yra puiki alternatyva statyti gevenamosios ir kitos paskirties pastatus žemės ūkio paskirties žemėje ir jei to nėra galimybės padaryti pagal savivaldybės bendrąjį planą. 

Topografinis planas – detalus žemės paviršiaus planas vaizduojantis vietovėje esančius objektus (žemės dangas, pastatus, medžius, antžemines inžinerines komunikacijos ir kt.), žemės reljefą, aukščius charakteringuose taškuose ir kt.