Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai. Dažniausiai tai – GPS imtuvai (fiksuoja koordinates ir aukščius realiu laiku, sprendžia geodezinius uždavinius), tacheometrai – skaitmeniniai nivelyrai (fiksuoja kampus ir atstumus, sprendžia geodezinius uždavinius), distomatai (lazeriniai atstumų matuokliai). Panaudojat prietaisus ar jų derinius galima išgauti 1 cm tikslumą, kai kurias atvejais 1 mm.

Kadangi praktiškai visi darbai atliekami šiais prietaisais tarp žmonių geodeziniai matavimai gali reikšti visas matininkų, geodezininkų ir kartais projektuotojų paslaugas, kurias pabandysime trumpai paaiškinti, kad galėtume greičiau išsiaiškinti kokia paslauga jums reikalingi ir sutaupyti jūsų ir mūsų laiko:

Geodeziniai matavimai susiję su žemės sklypu

Jei kalba eina apie žemės sklypą dažniausiai jums reikės žemės sklypo kadastrinių matavimų. Tokiu atveju jūsų sklypas greičiausiai yra preliminariai matuotas turite vienpusį sklypo planą be koordinačių. Jums reikia atlikti tikslius matavimus, nustatant tikslias ribas, sukalant riboženklius, nustatyti kadastro duomenis bei parengti naują dvipusį kadastrinių matavimų planą antrame lape bus koordinates, bus galima atstatyti sunaikintus riboženklius iki 1cm tikslumo.

Jei turite suprojektuotą sklypą žemėtvarkiniame projekte ar detaliajame plane jums taip pat bus reikalinga paslauga – žemės sklypų kadastriniai matavimai.

Jei ruošiatės sklypą, dalinti, atidalinti ir keisti paskirtį jums bus reikalingas formavimo ir pertvarkymo projektas.

Jei norite pasitikslinti sklypo naudojimą (sklypo ribas) pagal turimus dokumentus ar atstatyti sunaikintus riboženklius jums reikalingas riboženklių atstatymas.

Geodeziniai matavimai susiję su pastato projektavimu ir statyba, pridavimu

Jei ketinate statyti pastatus žemės ūkio paskirties sklype (ūkininko sodyba) ar įveisti mišką jums bus reikalinga kaimo plėtros žemėtvarkos projektas

Jei ruošiatės statybom, kad architektas galėtų pradėti projektuoti pasatą jums reikės topografinės nuotraukos 

Kai pastatas ar statinys yra suprojektuotas architekto (projekte nurodytos pamatų ašių koordinatės, grindų aukštis) jums bus reikalinga projektinių sprendinių nužymėjimas vietovėje. Matuodami savarankiškai, ne geodezine įranga galite neišlaikyti reikiamų atstumų iki ribų ar statinio aukštingumo ir galite turėti problemų priduodant pastatą.

Jei statote namą ir ruošiatės jį priduoti jums reikės atlikti namo kontrolinę geodezinę nuotrauką, bei esamų inžinerinių komunikacijų kontrolines geodezines nuotraukas, taip pat pastato kadastrinius matavimus (inventorizaciją).

Geodeziniai matavimai kaina

Paslaugos pavadinimasMato vienetasKaina už mato vienetą Eur
Topografinė nuotraukahažiūrėti kainyną (nuoroda į kainyną topografinė nuotrauka)
Pastato išpildomoji nuotrauka1 vnt.Nuo 75
Vietinių inžinerinių tinklų kontrolinė išpildomoji nuotrauka1 vnt.Nuo 75
Tinklų kontrolinė išpildomoji nuotrauka iki miesto tinklų1 vnt./Priklauso nuo atstumo iki miesto tinklųNuo 75
Šulinių kortelės1-2015
>2010
Didelės apimties inžinerinių tinklų kontrolinės išpildomosios nuotraukosIki 600 m0,7 už metrą
>600 m
sutartinė
Dangų, tvorų ir kitos išpildomosiossutartinissutartinė
Pastato ašių nužymėjimas individualaus gyvenamojo namo1 vnt.Nuo 90
Projektinių sprendinių nužymėjimas vietovėje1-2 vnt.50
3-8 vnt.60-70
> 8 vnt.sutartinė

Geodezinių matavimų kainų lentelėje pateikti duomenys yra apytiksliai, pasiūlymus teikiame individuliai kiekvienam objektui.

Veiksniai įtakojantys geodezinių matavimų kainą

Geodezinių matavimų kaina mažiems fizinių žmonių objektams yra standartinė. Didelės apimties objektų kaina dažnai vertinam individuliai pagal užsakomų paslaugų kiekius, apimtis. Tokių paslaugų užsakovai dažniausiai būna juridiniai asmenys, su kurias dažnai sudaromos ilgalaikės bendradarbiavimo sutartys, leidžiančios daryti nuolaidas ir sumažinti bendras geodezinių matavimų kainas.

Pačios įmonės atliekančios šias paslaugas patogumo dėlei savuose puslapiuose ir kainynuose skirsto paslaugas į geodezinius matavimus ir kadastrinius matavimus pagal dokumentacijos rengimo specifiką (nustatinėjami kadastriniai duomenys arba ne) ir asmenų galinčių rengti kvalifikaciją.

Kadastriniai matavimai atliekami Matininko kvalifikacijos pažymėjimą turinčio asmens ir šiai kategorijai priskiriamos paslaugos yra: žemės kadastriniai matavimai, pastatų kadastriniai matavimai.

Geodeziniai matavimai atliekami Geodezininko kvalifikaciją turinčio asmens ir šiai sričiai priskiriamos: topografinės nuotraukos, kontrolinės išpildomosios nuotraukos, šulinių kortelės, projektinių sprendinių nužymėjimas vietovėje.

Žemėtvarkinis projektavimas atliekamas asmenų turinčių sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo, kaimo plėtros projektų rengimo pažymėjimus ir šie darbai paprastai priskiriami žemėtvarkos projektų kategorijai.

Sužinokite Jus dominančių geodezinių matavimų kainą

Visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi

Taupykite laiką – sutartis pasirašinėkite nuotoliniu būdu arba pasirinkite paslaugų užsakymą gavus išankstines sąskaitas.

Paslaugos

Topografinė nuotrauka, tai detalus 2,5 D vietovės planas rengiamas masteliu 1:500, kartais sutrumpinai vadinamas toponuotrauka.
Profesionaliai su tam skirta geodezine įranga galime atstatyti sunaikintus riboženklius arba nužymėti projektinius sprendinius.
Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.
Pastatų kadastriniai matavimai- matavimai, kuriuos gali atlikti tik matininko kvalifikaciją turintys asmenys ir kurių metu nustatomos faktinės pastato, patalpų charakteristikos.
Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai.
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai dažniausiai rengiami, kai sklypas dalinamas ar atidalinimas iš bendrosios nuosavybės.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas gali būti puiki alternatyva statybai žemės ūkio paskirties sklype, jei to padaryti nėra galimybės pagal savivaldybė bendrąjį planą keičiant paskirtį.

Žemės naudojimosi tvarkos planas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams.

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai dažnai rengiami ir naudmenų pakeitimui – miško įveisimui žemės ūkio paskirties žemėje.
Geodezinis planas pagal daugumos žmonių užklausas dažniausiai yra žemės kadastrinių matavimų planas.
Tai tokie geodeziniai matavimai, kurių metu yra parengiamas užbaigto statinio, inžinerinės komunikacijos tikslus planas – išpildomoji geodezinė nuotrauka.

Sklypo padalijimas – paslauga, kurios metu sklypas padajijamas į kelis atkirus sklypus arba atidalijima iš bendosios nuosavybės. Esant galimybei keičiama žemės sklypo paskirtis.

Ūkininko sodybos vietos parinkimo projektai yra puiki alternatyva statyti gevenamosios ir kitos paskirties pastatus žemės ūkio paskirties žemėje ir jei to nėra galimybės padaryti pagal savivaldybės bendrąjį planą.