Naudojimosi tvarkos nustatymas

Naudojimosi tvarkos nustatymas

Žemės naudojimosi tvarkos nustatymas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams. Šiame plane pagal bendrasavininkų pageidavimus nurodoma sklypo dalys kuriomis gali naudotis susitariančios pusės. Matininko parengta žemės naudojimosi tvarka (naudojimosi tvarkos planas su iškirtom dalimis) tvirtinamas notaro ir galutiniame etape registruojamas registrų centre.

Naudojimosi tvarkos nustatymo privalumai lyginant su formavimo pertvarkymo projektu:

greitas parengimas
maža kaina
galimybė ateityje pagal nustatytas dalis atsidalinti į atskirus sklypus

Naudojimosi tvarkos nustatymo trūkumai lyginant su formavimo ir pertvarkymo projektu:

Pagrindinis trūkumas skirtingai nei rengiant formavimo pertvarkymo projektus yra tas, kad jūs išliekate bendrasavininkais ir atliekant sandorius su sklypo dalimis ar statyba turite sulaukti bendrasavininko sutikimo.

Naudojimosi tvarkos nustatymui parengti reikalingi dokumentai

Kadastrinių matavimų planas parengtas LKS 94 koordinačių sistemoje

Jei yra statinių statinių išdėstymo planas -schema

Paslaugos atlikimo terminas 1-5 darbo dienos.

Naudojimosi tvarkos nustatymas kaina

Paslaugos pavadinimasKaina Eur
Naudojimosi tvarkos nustatymo plano parengimas be matavimimų vietovėjeNuo 120 Eur
Naudojimosi tvarkos nustatymo plano parengimas su matavimais vietovėje
Nuo 200 Eur

Planai rengiami tik sklypams, kuriems yra atlikti kadastriniai matavimai LKS 94 sistemoje

Sužinokite Jus dominančios naudojimosi tvarkos nustatymo kainą

Visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi

Taupykite laiką – sutartis pasirašinėkite nuotoliniu būdu arba pasirinkite paslaugų užsakymą gavus išankstines sąskaitas.

Paslaugos

Topografinė nuotrauka, tai detalus 2,5 D vietovės planas rengiamas masteliu 1:500, kartais sutrumpinai vadinamas toponuotrauka.
Profesionaliai su tam skirta geodezine įranga galime atstatyti sunaikintus riboženklius arba nužymėti projektinius sprendinius.
Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.
Pastatų kadastriniai matavimai- matavimai, kuriuos gali atlikti tik matininko kvalifikaciją turintys asmenys ir kurių metu nustatomos faktinės pastato, patalpų charakteristikos.
Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai.
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai dažniausiai rengiami, kai sklypas dalinamas ar atidalinimas iš bendrosios nuosavybės.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas gali būti puiki alternatyva statybai žemės ūkio paskirties sklype, jei to padaryti nėra galimybės pagal savivaldybė bendrąjį planą keičiant paskirtį.

Žemės naudojimosi tvarkos planas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams.

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai dažnai rengiami ir naudmenų pakeitimui – miško įveisimui žemės ūkio paskirties žemėje.
Geodezinis planas pagal daugumos žmonių užklausas dažniausiai yra žemės kadastrinių matavimų planas.
Tai tokie geodeziniai matavimai, kurių metu yra parengiamas užbaigto statinio, inžinerinės komunikacijos tikslus planas – išpildomoji geodezinė nuotrauka.

Sklypo padalijimas – paslauga, kurios metu sklypas padajijamas į kelis atkirus sklypus arba atidalijima iš bendosios nuosavybės. Esant galimybei keičiama žemės sklypo paskirtis.

Ūkininko sodybos vietos parinkimo projektai yra puiki alternatyva statyti gevenamosios ir kitos paskirties pastatus žemės ūkio paskirties žemėje ir jei to nėra galimybės padaryti pagal savivaldybės bendrąjį planą.