Kadastriniai matavimai

Sklypo kadastriniai matavimai

Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.

Ši paslauga atliekama matininko kvalifikaciją turinčio asmens. Vykdant žemės sklypo kadastrinius matavimus specilaizuota CAD proegramine įranga išbaižomas tikslus žemės sklypo planas (žmonių dažniasiai vadinams kaip geodezinis planas). Šiame plane yra informacija apie sklypo naudmenas (ariama, miškas, pieva ir t.t.) , pastatus, statinius, ir kita. Kadastrinių matavimų metu nustatomos ir plane atvaizduojamos tikslios sklypo ribų posūkių koordinatės (iki 1cm tikslumo) Lietuvos koordinačių koordinačių – LKS 94.

Turint kadastrinių matavimų planą su nustatytomis sklypo ribų koordinatėmis LKS 94 koordinačių sistemoje matininkas su geodezine įranga gali nesunkiai atstatyti riboženklius (sklypo ribas), ko negalima padaryti preliminariai matuotiems sklypams. Parengtas žemės sklypo kadastrinių matavimų planas kartu su kitais dokumentais (nominalia verte, kadastro duomenimis ir kt.) sudaro kadastro bylą ir galutiniame etape savininko prašymu yra teikiamas VĮ Registrų centrui, kur visi šie duomenys yra panaudojami nuosavybei įregistruoti.

Kadastriniai matavimai ir preliminarūs matavimai

Esminis skirtumas tarp šių matavimų yra sklypo ribų nustatymo tikslumas.Vykdant Kadastrinius matavimus nustatytos sklypo ribos vietovėje (pažymėtos riboženkliais) ir atvaizuotos plane skiriasi neženkliai ir tikslumas gali būti pasiektas iki 1 cm priklausomai nuo matinininko naudojamos technikos ir sąlygų vietovėje. Preliminariai vykdyti matavimai yra mažiau tikslūs ir skirtumas tarp turimo sklypo plano ir naudojimo vietovėje paprastai yra tuo didesnis kuo didesnis sklypo plotas ir didesni linijų ilgiai, netikslumai gali būti nuo kelių metrų iki keliasdešimties. Jei jūsų sklypas matuotas preliminariai , tai jo plotas vietovėje absoliučiu daugeliu atvejų skirsis nuo to, kuris yra nurodytas ant jūsų plano ar registrų centro duomenų apie sklypą išrašo. Preliminaraus sklypo plotas kinta tam tikrose paklaidos ribose ir tai priklauso nuo daugybės faktorių, kuriuos smulkiau analizavome žemiau esančiame video. Premimiarius sklypus permatuojant anksčiau nei kaimyniniai sklypai yra didesnė tikimybė atkurti ne mažesnį nei turimas juridinis sklypo plotas esantis plane ar Registrų centro duomenų apie sklypą išraše.

Kadastriniai matavimai atlikti ne LKS 94 koordinačių sistemoje

Svarbu pažymėti, kad kadastriniai matavimai, atlikti ne LKS 94 koordinačių sistemoje, o vietinėse ar sąlyginėse sistemose, dažnai turi būti tikslinami. Nors sklypo plotas gali pasikeisti labai nežymiai – iki 1/1000 dalies nuo jo ploto, – tačiau gali atsirasti sklypo „persislinkimų“, dėl kurių sklypo naudojimas vietovėje gali neatitikti planinės medžiagos ar ribų, nurodytų Registrų centro žemėlapyje ar vietovėje. Šie netikslumai kyla dėl konvertavimo klaidų ir ankstesnių kadastrinių matavimų specifikos, kai jie buvo atliekami remiantis tvirtais punktais ar kitais vietovės objektais.


Atsižvelgiant į tai, kad visi projektavimo darbai šiuo metu atliekami LKS 94 sistemoje, o sklypų ribos, nustatytos sąlyginėse ar vietinėse sistemose, dažnai yra netiksliai įkeltos į Registrų centro žemėlapį, rekomenduojama projektavimo ir statybos darbus vykdyti tik sklypuose, kuriems atlikti kadastriniai matavimai pagal LKS 94 sistemą. Jei sklypo matavimai atlikti vietinėje ar sąlyginėje sistemoje, būtina matininko pagalba tikslinant planines ir faktines sklypo ribas vietovėje, o kai kuriais atvejais – atlikti naujus kadastrinius matavimus pagal LKS 94 sistemą. To nepadarius, gali kilti rimtų nesusipratimų, papildomų išlaidų tiek laiko, tiek pinigų prasme, o taip pat teisinių pasekmių.

Kadastrinių matavimų kaina

Paslaugos pavadinimasMato vienetasKaina Eur
Žemės sklypų kadastriniai matavimai0,1-1 ha200-350
1-5 ha350-750
> 5 hasutartinė
Namų valdos kadastriniai matavimai<1 haNuo 350
Sodų sklypo matavimai<0,2 haNuo 350
3-5 vnt. Nuo 250
> 5 vnt.Nuo 230
Miškų ūkio paskirties sklypų kadastriniai matavimai0,5-1 ha300-450
1-2 ha350-550
2-3 ha450-850
3-5 ha450-1150
5 ha >sutartinė
Kadastrinių matavimai po detaliųjų planų, formavimo ir pertvarkymo projektų1 skl.Nuo 200
2-3 skl.Nuo 160
> 5 skl.Nuo 140
Riboženklių atstatymas (nužymėjimas) (preliminari kaina nurodyta ne miškų ūkio paskirties sklypams)
1-260
3-870-80
>8
sutartinė

Kadastrinių matavimų kainų lentelėje pateikti duomenys yra apytiksliai, pasiūlymus teikiame individuliai kiekvienam objektui.

Kadastrinių matavimų kainą lemiantys veiksniai

Kadastrinių matavimų kainą iš dalies lemia sklypo plotas, jame esančios naudmenos ir užstatymas. Miškų ūkio paskirties bei namų valdų sklypų matavimai ir jų dokumentų rengimas užtrunka ilgiau, todėl tokių sklypų kadastrinių matavimų kaina yra didesnė nei žemės ūkio paskirties sklypų. Nors minėti veiksniai turi įtakos kainai, didžiausią reikšmę turi individualus objekto įvertinimas. Matininkas analizuoja pateiktus duomenis, atstumą iki sklypo, ar kaimyniniuose sklypuose atlikti tikslieji kadastriniai matavimai, kaimynų, su kuriais reikės derinti ribas, skaičių, dokumentų atitikimą esamai situacijai, taip pat įvertina matavimo sąlygas ir reikalingą įrangą, naudodamasis ortofoto ir kita turima medžiaga. Tik išanalizavus visus šiuos aspektus, nustatoma tiksli kadastrinių matavimų kaina ir atlikimo terminai.

Kadastriniai matavimai-geodeziniai matavimai ir preliminarūs matavimai

Kadastriniai matavimai - kada atliekami?

Kai skaidomas sklypo plotas, dalinant, atidalijant, sujungiant ar perdalijant du ar daugiau sklypų.

Tikslinant preliminariai matuotus sklypus ir kadastrinius sklypus, kurių koordinatės nebuvo nustatytos LKS 94 koordinačių sistemoje.

Po  formavimo ir pertvarkymo projektų formuojant naują sklypą ar kelis atskirus.

Kai sklype buvo pastatyti nauji statiniai ir reikia juos užregistruoti arba pasikeitė naujai rekonstruotų ar suremontuotų pastatų matmenys t. y. pasikeitė užstatymo plotas ir jų pokyčius taip pat reikia registruoti (naujinami tiek pastato kadastriniai matavimai, tiek sklypo kadastriniai matavimai). Naujas ar atnaujintas pastatas turi būti atvaizduotas ant sklypo plano ir turi būti nustatytos jo kampų koordinatės ir jei reikia atnaujintos naudmenos ( užstatytas plotas ir kt.), kiti kadastro duomenys.

Turint preliminarius matavimus ir norit tiksliai žinoti naudojamo sklypo plotą ir ribas vietovėje.

Kadastriniai matavimai

Kadastrinių matavimų atlikimui reikalingi dokumentai

Preliminariai matuotiems sklypams:

1. Preliminarių matavimų planas

2. Jei sklype yra statinių – statinių išdėstymo planas -schema

Preliminariai matuotiems sodų sklypams:

1. Galiojančio generalinio plano ištraukos kopijos (reikia tik vietos su jūsų sklypu, nereikia viso, užtektų nuotraukos su telefonu). Jei pirmimininkas neturės arba bus nesukalbamas, galėsime užsakyti iš savivaldybės (gali užtrukti iki 1 mėn.)
2. Sodų bendrijos pavadinimo, pirmininko telefono numerio.
3. Jei sklype yra statinių, statinių išdėstymo plano-schemos.

Sklypui kuriam atlikti kadastriniai matavimai ir reikalingas kadastrinių duomenų atnaujinimas

1. Kadastrinių matavimų planas – planas su koordinatėmis reikalingos abi pusės 
2.Jei yra pastatų, išdėstymo planas -schema

Sklypui kuriam atlikti kadastriniai matavimai ne LKS 94 koordinčių sistemoje

1. Kadastrinių matavimų planai ne LKS 94 sistemose

2. Jei yra pastatų statinių išdėstymo planas -schema

Kadastrinių matavimų atlikimo terminas 2 sav. – 4 mėn.

Kada žemės sklypo kadastriniai matavimai atlikti tinkamai ir į ką reiktų atkreipti dėmesį užsakant paslaugą?

Paslaugą (nuo matavimų vietovėje iki dokumentų parengimo) geriausia, kad atliktų tas pats asmuo su kvalifikacijos pažymėjimu (matininko vardas pavardė ir kvalifikacijos pažymėjimas, bus ant paženklinimo akto (ribų žymėjimo vietovėje akto), sklypo plano ir kitų dokumentų. Kitu atveju ženklinimus gali atlikti nekvalifikuoti asmenys pridaryti matavimo ir kitų techninių klaidų, gali būti neįvertintas vietovės reljefas ir nebūti matomumo tarp riboženklių, dėl to be geodezinių prietaisų negalėsite nustatyti tikslių ribų.

Sklypo kraštinių ilgis negali būti ilgesnis nei 500 m. net jei sklypas yra lygumoje ir yra faktinis matomumas tarp riboženklių.
Jei sklypas yra kalvotoje vietovėje riboženkliai turi būti statomi tokiu atstumu , kad tarp jų būtų matomumas ir vizualiai būtų galima įvertinti sklypo ribas.

Matuojant miškus dėl atstumų tarp riboženklių reiktų tartis iš anksto. Minimali sąlyga, kad įvertinus reljefą būtų matomumas  (kad užstoja augmenija nevertinamas) tarp riboženklių (ne mažiau nei 500 m ),  tai jei nėra kalnų čia yra minimalus reikalavimas.  Tačiau iš praktikos jeigu nėra iškirstos biržės, kad būtų įmanoma tiksliai disponuoti ribomis riboženkliai ir tarpiniai žymėjimai turėtų būti ne mažiau nei kas 50-70 m. Savininkas pažymėtas ribas  turėtų atnaujinti bent kartą per metus (atnaujinti dažais pažymėtus medžius, pašalinti želdinius ties riboženkliais).

Jei ribos pelkėje arba vandens telkinyje matavimus reiktų atlikinėti žiemą esant įšalui
Smarkiai želdiniais apaugusių sklypų (dažniausiai miškų) matavimus reiktų atlikinėti kai nėra lapų, geriausia rudenį ar žiemą kai dar nėra sniego. Nes tokiu atveju lengvesnė matavimų sąlygos. Tokiu atveju matavimus reiktų užsakinėti iš anksto nes reikia planuotis, kaimynai kviečiami ne anksčiau nei 10 d. iki sklypo ribų ženklinimo, jei neatvyksta gali reikšti pastabas 30 d. nuo informavimo apie įvykusį sklypo ženklinimą laiško gavimą. Matavimai gali užsitęsti iki 1,5 mėn ar ilgiau ir jei yra žiema gali užpustyti ir tokiu atveju ženklinimas vėl pasunkėtų.

Sklypų ribos su kaimyniniais sklypas turėtų būti pažymėtos standartus atitinkančiais riboženkliais (metalinis riboženklis, su raudona plastmasine kepurėle). Sklypuose kur yra aukštos pievos savininkas turėtų įsitvirtinti papildomą medinį ar betoninį riboženklį šalia esamo standartinio (kuris nuo žemės yra iki 10 cm ) ir ar apkasti kauburėliu (suformuoti kapčių). Taip pažymėtos ribos išliks ilgesnį laiką ir nereikės pakartotinai kviesti matininko.


Sužinokite Jus dominančių paslaugų kainą ar kitą informaciją

Visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi

Taupykite laiką – sutartis pasirašinėkite nuotoliniu būdu arba pasirinkite paslaugų užsakymą gavus išankstines sąskaitas.

Paslaugos

Topografinė nuotrauka, tai detalus 2,5 D vietovės planas rengiamas masteliu 1:500, kartais sutrumpinai vadinamas toponuotrauka.
Profesionaliai su tam skirta geodezine įranga galime atstatyti sunaikintus riboženklius arba nužymėti projektinius sprendinius.
Žemės sklypo kadastriniai matavimai – tikslieji žemės matavimai liaudyje ne visai tiksliai vadinami geodeziniais matavimais.
Pastatų kadastriniai matavimai- matavimai, kuriuos gali atlikti tik matininko kvalifikaciją turintys asmenys ir kurių metu nustatomos faktinės pastato, patalpų charakteristikos.
Geodeziniai matavimai iš esmės yra visi tikslieji matavimai kuriuose naudojami ypatingai tikslūs – geodeziniai prietaisai.
Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai dažniausiai rengiami, kai sklypas dalinamas ar atidalinimas iš bendrosios nuosavybės.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas gali būti puiki alternatyva statybai žemės ūkio paskirties sklype, jei to padaryti nėra galimybės pagal savivaldybė bendrąjį planą keičiant paskirtį.

Žemės naudojimosi tvarkos planas rengiamas matininko kvalifikaciją turinčio asmens ir gali būti alternatyva sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams.

Servituto nustatymo planas dažniausiai rengiamas tada, kai dėl projektavimo klaidos, matininko ar žemėtvarkos skyriaus klaidos nebuvo nustatytas privažiavimo prie sklypo ar inžinerinių komunikacijų servitutas.
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai dažnai rengiami ir naudmenų pakeitimui – miško įveisimui žemės ūkio paskirties žemėje.
Geodezinis planas pagal daugumos žmonių užklausas dažniausiai yra žemės kadastrinių matavimų planas.
Tai tokie geodeziniai matavimai, kurių metu yra parengiamas užbaigto statinio, inžinerinės komunikacijos tikslus planas – išpildomoji geodezinė nuotrauka.

Sklypo padalijimas – paslauga, kurios metu sklypas padajijamas į kelis atkirus sklypus arba atidalijima iš bendosios nuosavybės. Esant galimybei keičiama žemės sklypo paskirtis.

Ūkininko sodybos vietos parinkimo projektai yra puiki alternatyva statyti gevenamosios ir kitos paskirties pastatus žemės ūkio paskirties žemėje ir jei to nėra galimybės padaryti pagal savivaldybės bendrąjį planą. 

Topografinis planas – detalus žemės paviršiaus planas vaizduojantis vietovėje esančius objektus (žemės dangas, pastatus, medžius, antžemines inžinerines komunikacijos ir kt.), žemės reljefą, aukščius charakteringuose taškuose ir kt.